Vyhledat
  • anemaryfashion

KAPSULOVÝ ŠATNÍK

Áno, ženy sú stredobodom spoločnosti. Nás predsa obdivujú, lichotia nám, skladajú básne, nosia kvety. Nech si „genderisti“ hovoria čo chcú. Žena je to nežné stvorenie, aj keď to možno v sebe niekedy potláča, lebo musí byť silná, aby všetko zvládla.Tiež sú to práve ženy, možno aj niektorí muži, ale predpokladám, že vo väčšine ženy, podliehajú tlaku byť dobre oblečené, vkusne nastylované, upravené a stále krásne zladené. Ako však vyriešiť problém plných šatníkov? Ako uľahčiť ženám výber vhodného oblečenia?


Kapsulový šatník je riešenie pre mnohé z nás. O čo ide? Ide o vytvorenie šatníka z jednoduchých, nápaditých a ľahko kombinovateľných kúskov. Kapsula je systém, ktorý som nevymyslela ja, tento nápad je medzi nami už pomerne dlho. Pojem „kapsulový šatník“ bol zavedený v 70.rokoch a takýchto šatníkov už bolo vymyslené nespočetné množstvo. V princípe ide o to, aby sa z mála oblečenia, obvykle je to okolo 40 kusov, vytvorilo čo najviac outfitov. Niektoré kapsulové šatníky sú extrémne minimalistické, iné sú takmer bezfarebné, každý do tejto témy vnáša niečo zo seba, podstatou je však ekologickosť, ekonomickosť, riešenie preplnených šatníkov a skrátenie času stráveného pred skriňou. Každý si svoj kapsulový šatník môže vyskladať sám, tak ako mu to vyhovuje a nie sú mu ľahostajné faktory, pre ktoré táto téma vznikla.


Jedna z vecí, ktorú považujem za prioritnú pri vytvorení kapsuly je KVALITA oblečenia. Ako dlho Vám vydrží tričko z módneho reťazca? Nemôžeme hovoriť o ekológii a ekonomickom hľadisku, keď si kapsulový šatník vyskladáme z obchodov v nákupných centrách, pretože, česť výnimkám, tričko vydrží v dobrom stave maximálne pár mesiacov, či týždňov? A keďže bude nevzhľadné, budeme si nakupovať ďalšie a ďalšie.
Môj názor je, bez ohľadu na kapsulu, že ak nájdeme kvalitné tričko, či nohavice z kvalitného materiálu, s premysleným strihom, nie je na škodu doň investovať, kúpiť si hoci aj viac farieb a vytvoriť si stále nové a nápadité outfity.


A keďže nie som len teoretik, ale aj tvorca, ponúkam Vám možnosť, vytvoriť si kapsulu so mnou. Kapsulu z oblečenia Anemary fashion design. Bude to beh na dlhé trate, ale chcem sa do toho pustiť. Kúsok po kúsku, až ich bude takých 40 a kapsulový šatník začne fungovať.Aké princípy by som chcela pri kapsulovom šatníku odo mňa dodržať:

1. JEDNODUCHÉ, ĽAHKO KOMBINOVATEĽNÉ KÚSKY

2. VARIABILNÉ KÚSKY – možnosť nosiť na rôzne spôsoby

3. FAREBNÉ VARIÁCIE – každý si bude môcť vybrať svoju obľúbenú farbu

4. PRÍRODNÉ MATERIÁLY

5. PRÍJEMNÉ MATERIÁLY

6. POHODLNÉ STRIHY – bude to oblečenie bežného dňa, takže si myslím, že ak má človek vydržať v oblečení celý ceň, uprednostní strih, ktorý ho nebude zbytočne stláčať, hrýzť a podobne

7. NADČASOVÝ DIZAJN

1.KÚSOK DO KAPSULOVÉHO ŠATNÍKA – TRIČKO BAILEE

Začíname s tričkom, s kúskom, bez ktorého sa deň čo deň nezaobídeme. S týmto tričkom sa aj vyhráte, pretože sa dá uviazať na niekoľko spôsobov.Dá sa nosiť športovo aj elegantne, k nohaviciam, šortkám, ale aj sukni s vysokým pásom.


Oversize viazacie tričko s predĺženými krátkymi rukávmi poteší najmä v lete, ale ani v zime nebude na škodu, nakoľko rukávy nie sú až tak krátke. Je ušité z kvalitného materiálu, tentokrát zo splývavého, príjemne mäkkého bambusového úpletu. Tento materiál jednoducho dýcha, príjemne hladí a ocenia ho predovšetkým alergici a majitelia citlivej pokožky. Bambus je antibakteriálny a prirodzene saje.Vybrala som pre vás tri farby – zelenožltú, pruhovanú krémovo-modrú a staroružovú.

V duchu slowfashion som tričko navrhla tak, aby vás tak ľahko neomrzelo a vďaka postranným cípom ste si ho mohli uviazať na mnoho spôsobov. Kreativite sa medze nekladú a určite si vymyslíte svoje vlastné viazania.

Tak čo vy na to? Idete do toho so mnou?


Photo: Kristína Brezinová Rídekyová


Dress: Anemary fashion


Model:Marianna Lörinczová


Muah: Natália Bartová


Doplnky: Šik in the City

65 zobrazení

anemary fashion |  modna tvorba | Slovensko

This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now